Перейти до основного вмісту

spefk@chdtu.edu.ua (04733) 28303  Черкаська обл, м. Сміла, вул. Кармелюка, 80а                         

age

Інтегрований урок з історії України та фінансової грамотності

новини

      28 березня 2025 року в групах ІЕТ-9-24 та ПФМ-9-24 відбувся інтегрований урок з історії України та фінансової грамотності на тему «Українська революція 1917-1921 років на українській гривні». Заняття провела викладач Алла Борисівна Приходько.
Метою заняття було розширення та узагальнення знань студентів з теми «Українська революція 1917-1921 років», повторення основних дат та понять, розкриття даної теми через українську гривню, виховання зацікавленості та поваги до історичного минулого України, формування у здобувачів освіти відповідального ставлення до грошей, розуміння важливості фінансово-грошової системи для розбудови держави.
       Було продемонстровано збалансоване поєднання історичного матеріалу та матеріалу з фінансової грамотності, навчальної дисципліни «Гроші та кредит».
Студенти на занятті систематизували та узагальнювали знання про події української революції 1917-1921 років, про Універсали Центральної Ради, події української революції на західноукраїнських землях, складали центрограму подій. Робота над блоками даних про обличчя української революції та «Українська революція – вперше…» відбувалася в групах.
Цікавинкою інтегрованого заняття став погляд на події української революції 1917-1921 років через призму української гривні.
        Використання мультимедійних матеріалів, інтерактивних посилань (робота з матеріалами сайту НБУ та Українського інституту національної пам’яті) сприяло активізації пізнавальної діяльності студентів.
        Підведення підсумків заняття відбулося методом «мозковий штурм» і створенням блоку «Мапа ідей» – які події та персоналії гідні, але ще не відображені на українській гривні. Серед запропонованих ідей – монети присвячені Універсалам ЦР, Номану Челебіджихану, Петру Болбочану, Василю Чучупаці, Олені Степанів, Михайлу Туган-Барановському, Якову Водяному, Холодноярській республіці.
Запропоноване домашнє завдання сприяло творчій активності, закріплюючи навички отримані на занятті та звертаючи здобувачів освіти до дослідження локальної історії.
       Впродовж заняття вдалося вдало поєднати історичний та фінансовий матеріал теми, що продемонструвало важливість міждисциплінарних зв’язків в освоєнні матеріалу.
#ГраНавчанняДобробут #GMWUkraine2025 та #ThinkBeforeYouFollow #WiseMoneyTomorrow #GMW2025

Теґи