Перейти до основного вмісту

spefk@chdtu.edu.ua (04733) 28303  Черкаська обл, м. Сміла, вул. Кармелюка, 80а                         

age

14 березня - День українського добровольця

14 березня - День українського добровольця

 Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Пам'ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави.
  Український інститут національної пам'яті інформує, що дата 14 березня була обрана не випадково. Саме в цей день у 2014 році на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону.
Новий виток розвитку добровольчому руху надав Закон України «Про основи національного спротиву», ухвалений 16 липня 2021 року та Постанова
  Кабінет Міністрів від 29 грудня 2021 року № 1449, яка затвердила Положення про добровольчі формування територіальних громад.
  24 лютого 2022 року росія розпочала широкомасштабне військове вторгнення на територію України. Країна-агресор із перших днів завдає ударів по цивільному населенню та інфраструктурі. Від того час Україна переживає найбільше випробування у своїй новітній історії.
  З перших годин вторгнення сотні тисяч українців добровільно стали на захист Батьківщини, вступаючи до лав Збройних Сил України та територіальної оборони. Серед тих, хто добровільно взяв у руки зброю, люди
різних професій: журналісти, підприємці, відомі спортсмени, зірки шоу-бізнесу, чоловіки та жінки.
  Добровольцем став увесь Український народ: ті, хто поповнив ряди Збройних Сил України; ті, хто став до лав територіальної оборони; ті, хто займається волонтерською діяльністю. Готовність добровільно стати на захист України є вирішальною запорукою нашої перемоги.
  Нині в лавах добровольців перебувають і випускники, і студенти, і викладач коледжу. Щиро вітаємо їх з Днем українського добровольця! Зичимо міцного здоров’я, невичерпної енергії, божого благословення, віри, надії та повернення додому з Перемогою!